• Cytat dnia
  • "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."
  • Wisława Szymborska
  • Dzisiaj jest 4 października 2024 r.
  • Jest to 277 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 89 dni.

Dodany: 2010-12-28 13:23:39

ParadontozaDo niedawna paradontoza kojarzona była jako choroba osób starszych. Obecnie wiadomo, że dotykać może ona coraz młodsze osoby. O podłożu tej choroby stomatolodzy nadal dyskutują.

 

Najczęściej za przyczynę paradontozy uważana jest zła higiena jamy ustnej. Pojawiają się także informacje o jej genetycznym pochodzeniu. Paradontoza jest chorobą przewlekłą. Jak stwierdza stomatolog poznań i dentysta olsztyn, nie można jej wyleczyć, a jedynei zaleczyć. Płytka nazębna, która pojawia się po jedzeniu lub piciu, może przekształcić się w kamień nazębny. Bakterie znajdują tam doskonałe miejsce do rozwoju. Duża ilośc bakterii powoduje początkowo stany zapalne dziąseł. Nieleczone infekcje rozszerzają się. Bakterie atakują ozębną, korzeń zęba, a także kość pod korzeniem.

 

Główne objawy paradontozy to: ból, wrażliwość na bodźce, nieprzyjemny zapach z ust, krwawienia dziąseł. Zaniedbana paradontoza prowadz do rozchwiania zębów, a w konsekwencji do ich wypadania. Leczenie paradontozy polega na oczyszczeniu zebów ze złogów i zastosowaniu antybiotyków. W najciężych przypadkach stosowane jest szynowanie zębów. W leczeniu paradontozy bardzo ważna jest codzienna higiena jamy ustnej – stosowanie odpowiednich past i płynów do płukania ust..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Paradontoza
Nick: