• Cytat dnia
  • "Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód."
  • Paulo Coelho
  • Dzisiaj jest 21 lipca 2024 r.
  • Jest to 202 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 164 dni.

Dodany: 2010-12-28 12:39:17

Gabinet stomatologicznyW ostatnim czasie prywatne gabinety stomatologiczne wyrastają jak grzyby po deszczu. Wydawać by się mogło, że jest to bardzo proste. Rzeczywistość jest jednak inna. Aby stomatolog poznań lub dentysta olsztyn mogli założyć profesjonalny gabinet dentystyczny, muszą spełnić cały szereg wymagań sanitarnych i technicznych.

 

Wybierając pomieszczenie na gabinet nalezy pamiętać, że na jeden fotel dentystyczny powinno przypadać około 15 m2. W każdym gabinecie stomatologicznym musi być także wydzielone miejsce na przebieralnię, poczekalnię, pomieszczenie socjalne oraz toalety. Zgodnie z zaleceniami sanitarnymi, w gabinecie stomatologicznym panować musi absolutna czystość.

 

Dlatego zalecany jest zakup mebli na kółkach, które łatwo przestawiać. Jeśli zależy nam na klientach warto zorganizować gabinet tak, by mogli korzystać z niegi niepełnosprawni – zamontować odpowiednie uchwyty raz zbudować podjazdy. By gabinet mógł zacząć funkcjonowac niezbędny jest jego odbiór przez pracowników Sanepidu. Gabinet stomatologiczny musi zostać wyposażony również w szereg urządzeń niezbędnych do pracy. Sąto między innymi: unit, narzędzia, autoklaw, dodatkowe urządzenia (np. Aparat RTG)..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Gabinet stomatologiczny
Nick: